Selülitten kurtulma ipuçları

Selülitleri önlemek için doğru beslenmenin kilit kriter olduğunu belirten uzmanlar, vücudunuza uygun diyet programı bulunduğunda selülitle mücadelede önemli bir başarının yakalanacağını belirtiyor.

– Yüksek yağ içeren yiyeceklerden kaçının. Genel yağ tüketimini azaltın, günlük kalori alımını sınırlayın.

– Daha çok su için. Bol su tüketmek toksinleri vücudunuzdan uzaklaştıracaktır.

– Doğal gıdalar ile beslenmeye çalışın. Fastfood yemek yerine bol bol yeşil yapraklı sebze, meyve ve yağsız et yiyin.

– Kahve, alkol ve sigarayı mümkün olduğunca hayatınıza dâhil etmeyin. Kahve yerine besin değeri daha yüksek olan meyve suyu için.

Bol bol egzersiz yapın

– Sağlıklı bir vücut elde etmek, daha az selülit daha fazla kas görmek istiyorsanız egzersiz yapın. Yağ ve selülitten kurtulmak için sıkı bir diyet ile egzersizi birleştirin. Egzersizi çok kullanan biri değilseniz yavaş başlayın. Koşudan önce yürüyüşü deneyin günlük kısa yürüyüşler ile egzersizi vücudunuza sevdirebilirsiniz. Her gün minimum 30 dakika egzersizin fark yaratacağını unutmayın.

– Bacak, kalça ve alt bedeni çalıştırmak için aerobic ve bisiklet etkilidir. Haftalık egzersiz planına dâhil edilmelidir.

– Yoga ve masaj ile rahatlayın.

Selülit için etkili kremler ve yağlar kullanın

– Selülitten kurtulmak için klinik testlerden geçirilmiş özellikle selülit için tasarlanmış cilt bakım ürünlerinden destek alın. Sıkılaştırıcı ve selülit giderici kremler selülitin azalmasına yardımcı olur.

Vitamin alın

– C vitamini ile vücudu toksinlerden kurtarın her gün mutlaka taze meyve yiyin. Vitamin ve minerallerin selülit azaltıcı etkisinden faydalanın. Unutmayın ki vitamin ve mineraller aynı zamanda cildinizi ışıltılı ve kusursuz gösterecektir.

Yorum bırak