Doğru alışverişin püf noktaları
Sıkı bir karın için beslenme önerileri
Sivilce gençlerde intihar riskini artırıyor
 Yazın göz kuruluğu ve göz alerjisine dikkat
Neden kilo veremiyorum?
Seksi tırnaklar için bakım önerileri
Lazer epilasyon hakkında bilmeniz gerekenler
Doğru alışverişin püf noktaları
Sıkı bir karın için beslenme önerileri
Sivilce gençlerde intihar riskini artırıyor
Yazın göz kuruluğu ve göz alerjisine dikkat
Neden kilo veremiyorum?
Seksi tırnaklar için bakım önerileri
Lazer epilasyon hakkında bilmeniz gerekenler
önceki
sonraki
 

Gazlı içecekler neden zararlı?

Bilim adamları tarafından yapılan araştırmalar sonucu gazlı içeceklerin zararları tespit edilmiş ve birçok rahatsızlığa neden olduğu tespit edilmiştir.

Metabolizmayı hızlandırma ipuçları

Metabolizma tembelliği nedeniyle oluşan fazla kilolarından şikayet edenler metabolizmayı hızlandırma ipuçları ile bu sorunu aşabilirler.

Kirazın yararları

Kirazın yararları arasında öne çıkan en önemli nokta, antioksidan içeriği açısından zengin olmadığı için pek çok organı hücre hasarına karşı korumasıdır.

Kabızlığa iyi gelen besinler

Beslenme alışkanlıklarımız nedeniyle tercih ettiğimiz bazı besinler nasıl ki kabızlığa neden oluyorsa kabızlığa iyi gelen besinlerin de olduğu biliniyor.

Gazlı içeceklerin zararları

Her ne kadar biz onları yemeklerden sonra sindirimi kolaylaştırsın diye tüketiyor olsak da gazlı içeceklerin zararlarının gözden kaçırılmaması gerekiyor.

Ramazanda aç kalmayın

Ramazan boyunca oruç tutulan sürenin uzun olması nedeniyle iftarda ve sahurda yapılacak bazı hatalar, beklenin aksine tüm gün aç kalmaya neden olabilir.

Tavuklarda bakteri tehlikesi

Neredeyse günübirlik tükettiğimiz tavuk etinin sağlığımızı tehdit edeceği ve tavuklarda bakteri tehlikesi ile karşılaşacağımız hiç aklımıza gelmezdi.

Çileğin faydaları

Bünyesinde bulunan yüksek miktardaki C vitamini ve antioksidan özelliği sayesinde birçok hastalığa iyi gelen çileğin faydaları saymakla bitmiyor.

Romatoid artritin çaresi balık yemek

Haftada en az bir kez uskumru, somon, tonbalığı gibi yağlı balık tüketenlerde eklem iltihabı olarak bilinen romatoid artrit riskinin azaldığı ortaya çıktı.

Semizotunun faydaları

İçeriğinde çok düşük miktarda kalori olmasına rağmen yüksek miktarda Omega-3 yağ asitleri içeren semizotunun faydaları saymakla bitmiyor.

Kabuklu yemiş tüketenler daha sağlıklı

İspanyol bilim adamları tarafından yapılan bir araştırma kabuklu yemiş tüketenlerin daha sağlıklı olduğunu ortaya çıkardı.

Tatlı krizlerine meyveyle son verin

Diyet yapmayı engelleyenlerin başında gelen tatlı krizleri, kontrollü beslenme ve doğru meyve seçimi ile önlenebilir.