Sivilce gençlerde intihar riskini artırıyor

Sivilcelerden kaynaklanan cilt sorunları yaşayan gençlerin intihara daha meyilli oldukları yapılan araştırmalarda ortaya çıktı.

Boşanmaların nedenleri

Boşanan çiftler üzerinde yapılan araştırmalar, boşanmanın en büyük nedeninin eşlerin birbirlerine sorumsuz ve ilgisiz davranması olduğunu ortaya çıkardı.

Fazla kalorilerinizi bayram temizliği ile yakın

Ramazan Bayramının yaklaşması, her bayram öncesi yaşanan tatlı telaşa neden olan bayram temizliğinin de elinin kulağında olduğunun göstergesi. Uzmanlar, sayılı günler kalan Ramazan Bayramı öncesi yapılması adet halini alan bayram temizliği ile alınan fazla kalorileri harcamanın mümkün olduğunu belirtiyor.

Güçlü hafızanın nedeni bulundu

Yapılan bir araştırmada, beyinin belli bölgesi daha geniş olanların geçmişi daha net hatırladığı, bunun güçlü güçlü hafızanın nedeni olabileceği belirtildi.

Sürekli yorgunluğun nedenleri

Rutin olarak görülen yorgunluktan farklı olarak ortaya çıkan sürekli yorgunluğun nedenleri araştırılarak tespit edilmeli ve gerekli önlem alınmalı.

İllere göre bayram namazı saatleri

Ramazan ayının bitmesi ile Perşembe günü başlayacak olan Ramazan Bayramı’nda kılınacak olan bayram namazı saatleri açıklandı.

Sıcaklarda uyuyamayanlara öneriler

Sıcak havalarda uyuyamama sorunlarının arttığını söyleyen uzmanlar, alınabilecek bazı önlemlerle bu sorunun üstesinden gelinebileceğini belirtiyor.

Sutyen göğüslerin sarkmasını önlemiyor

Sutyen kullanmayan kadınların göğüslerinin yer çekimine yenik düşerek sarktığı tezinin doğru olmadığı ve sutyensiz göğüslerin sarkmadığı belirtildi.

Copyright © 2018 Nazende. Tüm hakları saklıdır.