Huysuz bağırsak sendromu

Huysuz bağırsak sendromu, erişkinlerde sıklıkla karşılaşılan ve karın ağrısı, dolgunluk ve şişkinlik hissi, kabızlık, ishal gibi belirtiler veren kronik bir bağırsak hastalığıdır.

Bonzai eroinden daha tehlikeli

Son günlerde gündemi meşgul eden bonzainin eroinden daha fazla yan etkilerinin olduğu yüksek dozlarda kullanımının şizofreniye yol açabileceği belirtiliyor.

Yazın göz kuruluğu ve göz alerjisine dikkat

Göz yaşının sıcak havaların etkisiyle hızlı bir şekilde buharlaşıp kurumasından dolayı yaz aylarında göz kuruluğu ve göz alerjisine karşı dikkatli olunmalı.

Erkek bebeklerde inmemiş testis

Erkek bebeklerde inmemiş testis sorunlarının ilerleyen yaşlarda kısırlık ve testis kanseri gibi hastalıklara neden olabileceği belirtiliyor.

Ağız içi yaraları nasıl geçer?

Ağız içi yaraları, vücut direncinin zayıflamasından tutun da yanak ısırmasına kadar birçok nedenle oluşabilir ve can yakma konusunda üstüne yoktur.

Bonzainin zararları

Son dönemde yaygınlaşan bonzai kullanımı, bonzainin zararları da düşünüldüğünde önlem alınmazsa özellikle gençlerde büyük bir felakete neden olacak.

Böbrek taşı nasıl düşürülür?

Böbrek kanallarında oluşan sert mineral kitlelerden oluşan böbrek taşı, düşürülmediği veya alınmadığı takdirde günlük yaşamı olumsuz etkilemektedir.

Kanserden korunma yöntemleri

Kalp sorunlarından sonra en çok ölüme neden olan kanser hastalığı riski, dikkat edilebilecek kanserden korunma yöntemleri sayesinde en aza indirilebilir.

Copyright © 2018 Nazende. Tüm hakları saklıdır.