İş görüşmesinde nasıl giyinmeli?

Giyim tarzının ve kıyafet seçiminin karakter ve eğitim seviyesi gibi birçok özelliği yansıttığından iş görüşmelerinde seçilecek kıyafetler de önem taşır.

Başarılı iş kadını olma ipuçları

Başarılı iş kadını olma ipuçları

Kadınların çalışma hayatındaki egemenliği, gün geçtikçe fazlalaşıyor. Ama yine de erkeklerin hakim olduğu bir dünyada, başarmak için belirli stratejilere uymak şart

Şişmanlık hissi işten soğutuyor

Şişmanlık hissi işten soğutuyor

İngiltere’de yapılan bir araştırma, kadınların büyük bir çoğunluğunun kendilerini şişman veya fazla kilolu hissettikleri günlerde işe gitmek istemediklerini ve çoğunlukla da gitmediklerini ortaya çıkardı.

Terfi psikolojiyi olumsuz etkiliyor

Terfi psikolojiyi olumsuz etkiliyor

Yapılan araştırmalar, işyerinde terfi etmenin, terfiden sonraki birkaç yıl içinde terfi eden personelin psikolojisine zarar verdiğini ortaya çıkardı.

Kadınlar iş hayatında şanssız

Kadınlar iş hayatında şanssız

Yapılan araştırmalar, Türk kadınının sadece üçte birinin iş yaşamında kendine yer bulabildiğini ve bunların da sadece yüzde 1’inin üst kademelerde yönetici pozisyonunda görev alabildiğini ortaya çıkardı.

Burcunuz kariyeriniz için ne diyor?

Burcunuz kariyeriniz için ne diyor?

Yeni bir yılın gelmesiyle astrolojinin hayatımızı yeni yılda nasıl etkileyeceğini merak etmeye başlamışızdır. Hangi burçların kariyer yapacağını, kimleri iş değiştireceğini merak edenler için işte 2010’da burçlara göre kariyer takvimi…

Ofis ortamının değişmez tipleri

Ofis ortamının değişmez tipleri

Gerek insan yapısının ortak noktalarıyla gerekse ofis ortamlarının müşterek atmosferiyle işyerlerinde klişeleşmiş karakterler vardır. Çalıştığınız işyerinde bu tipik karakterlerden biri sizin ofiste olabilir. İşte ofis ortamının değişmez tipleri…

Kıyafet seçimi iş hayatında avantaj sağlıyor

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya katılan kadınların büyük bir kısmı özellikle seksi kılık kıyafetin ofis ortamında rekabet açısından avantaj sağladığını düşünürken, hatırı sayılır bir bölümü de bu kuralı savunuyor ve uyguluyor.

Copyright © 2018 Nazende. Tüm hakları saklıdır.