Gazlı içecekler neden zararlı?

Bilim adamları tarafından yapılan araştırmalar sonucu gazlı içeceklerin zararları tespit edilmiş ve birçok rahatsızlığa neden olduğu tespit edilmiştir.

Metabolizmayı hızlandırma ipuçları

Metabolizma tembelliği nedeniyle oluşan fazla kilolarından şikayet edenler metabolizmayı hızlandırma ipuçları ile bu sorunu aşabilirler.

Kirazın yararları

Kirazın yararları arasında öne çıkan en önemli nokta, antioksidan içeriği açısından zengin olmadığı için pek çok organı hücre hasarına karşı korumasıdır.

Kabızlığa iyi gelen besinler

Beslenme alışkanlıklarımız nedeniyle tercih ettiğimiz bazı besinler nasıl ki kabızlığa neden oluyorsa kabızlığa iyi gelen besinlerin de olduğu biliniyor.

Gazlı içeceklerin zararları

Her ne kadar biz onları yemeklerden sonra sindirimi kolaylaştırsın diye tüketiyor olsak da gazlı içeceklerin zararlarının gözden kaçırılmaması gerekiyor.

Ramazanda aç kalmayın

Ramazan boyunca oruç tutulan sürenin uzun olması nedeniyle iftarda ve sahurda yapılacak bazı hatalar, beklenin aksine tüm gün aç kalmaya neden olabilir.

Tavuklarda bakteri tehlikesi

Neredeyse günübirlik tükettiğimiz tavuk etinin sağlığımızı tehdit edeceği ve tavuklarda bakteri tehlikesi ile karşılaşacağımız hiç aklımıza gelmezdi.

Çileğin faydaları

Bünyesinde bulunan yüksek miktardaki C vitamini ve antioksidan özelliği sayesinde birçok hastalığa iyi gelen çileğin faydaları saymakla bitmiyor.

Copyright © 2018 Nazende. Tüm hakları saklıdır.