Bebeklerde inatçı ağlamanın nedenleri

Konuşacak seviyeye gelene kadar bütün iletişimi ağlamaktan ibaret olan bebeklerde inatçı ağlamanın nedenleri anne babalar tarafından bilinmeli.

Emzirme problemleri

Emzirmeyle ilgili yaşanan problemler, özellikle ilk çocuğunu dünyaya getiren annelerin karşılaştıkları sorunların başında gelmektedir.

Emziren annelere süt artırıcı ipuçları

Emzirme dönemindeki annelerin, hızlı kilo vermek için şok diyet programlarından uzak durması ve süt artırıcı besinlerle beslenmesi tavsiye ediliyor.

Emziren annelere kafein alarmı

Emziren annelere kafein içeren besinler tüketmek konusunda dikkatli olmasını tavsiye eden uzmanlar, aksi durumun özellikle bebekte birçok hastalığa yol açabileceği uyarısında bulunuyor.

Emzirmek obeziteden koruyor

Bilim adamları tarafından yapılan geniş çaplı bir araştırma, emzirmenin çocuğun ileride obez olma riskini ciddi oranda azalttığını ortaya çıkardı.

Hamilelik belirtileri

Uzmanlar, arada istisna da olsa çoğu kadında aynı şekilde kendini gösteren hamilelik belirtileri hakkında önemli bilgiler verdi.

Doğru oyuncaklar çocuğu geliştiriyor

Oyunun çocuğun uyuyup beslenmesi gibi temel bir gereksinimi olduğunu söyleyen uzmanlar, anne-babaları çocukları için doğru oyuncaklar seçmeleri konusunda uyarıyor.

Çocuklarda tırnak yeme

Çocuklarda tırnak yeme, anne baba tarafından alınan önlemlere ve yapılan uyarılara rağmen genellikle devam eden bir problemdir.

Copyright © 2018 Nazende. Tüm hakları saklıdır.